Özür beklerken, sorular da soralım

Şu sıralar ülkemizde 3 farklı görüş tartışılıyor; Özür Dilemeliyiz, Özür Beklemeliyim ya da hiçbir şey yapmamalıyız.

`1915`te Osmanlı Ermenileri`nin maruz kaldığı Büyük Felâket`e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor.
Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.`

Şimdi `Özür diliyoruz`cuların bu metnini ele alalım. `Ermenilerin maruz kaldığı`, tamam diyelim maruz kaldıkları birşeyler olmuş. Doğrudur, o zamanlarda muhakkak tüm Osmanlı insanları zarar görmüştür, savaş dolayısıyla. Sonrasında ise asıl büyük söz geliyor: `Büyük Felaket`. Bir çoğumuz bunu Ermenilerin öldürülmesi veya buna benzer hafif olaylar olarak algılıyordur. Ancak bu sözü yabancılar genellikle `soy kırım` olarak kullanırlar.

İşte burada başladık, yazının kurnaz kısmına. Bu `Büyük Felaket` olarak adlandırılan olayı aslında `Soykırım` olarak düşünmüş olmasın bu aydınlarımız? Sizin aydınınızız diyen bu kişiler, Türk Milleti`nin arkasından iş çeviriyor olmuş olmaz mı?

Gel gelelim bundan sonra ne olacaklara... Bundan sonra olabilecek seneryolara bakarsak; en ihtimallisi, Ermeni Diasporasının daha da güçlenmesi. Güçlenen Diaspora`nın, uluslararası arenada daha da fazla konuşur hale gelmesi. Amerika başta olmak üzere diğer devletlerin bu güçten korkarak sözde soykırımı onaylamaları...

Bunlardan sonrası ise daha da vahim olaylar olacaktır... Ermenilerin, Türkiye`den talepleri artacak ve elleri güçlenmiş olduğu için de bu konuda bize daha da yıpratıcı bir baskı gelecektir... Başta toprak olmak üzere tazminat olarak paralar istenilecek, sonrasında ise Azerbeycan`a daha da fazla güç uygulayacaklardır. Bugün hala Karabağ sorunu varken, bizleri yarın daha ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi düşünür hale getireceklerdir...

Bakalım o zaman bizler sizlerin aydınlarıyız diyen kimseler neler yapacak, dahası Türkiye sınırları içerisinde kaçmadan, durabilecekler midir?

Sonuç olarak; hem bu millet için var olmak hem de bu ülkenin geleceğini maffetmek ne kadar tutarlıdır?#13:54# 22.12.2008 tarihli, ÖzürBekliyorum adlı yazarın makalesidir.
Bu makale toplam 1827 kez okunmuştur.
Adınız:
Soyadınız:
Mesleğiniz:
Şehir:
E-Posta
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Sizde "Özür Bekliyorum" diyorsanız,
Sol kısımdaki form yardımıyla
İmzanızı atabilirsiniz